0 542 410 01 01

Sosyal Medyada Biz}

Neden Ankara Paintball

Son zamanlarda eğlence sektöründe  sevilerek oynanan spor dallarından biri olan  Paintball  oldukça keyfili bir hale gelmiştir. İnsanların bu spora ilgisi  ise, bu türden yapılan sporların alışılmışın dışında olması (yani eğlence dışında) ve  macera, heyecan, korku gibi duyguları bir araya getirmesidir. Bu özellikleri kendi bünyesinde barındıran  ankara paintball , en çok tercih edilen spor dalları  arasına girmeyi başarmıştır.

Paintball ‘ın  ortaya çıkış yerine bakıldığında, karşımıza ABD çıkmaktadır. Paintball’ın ana simgesi olan boya atan tabancalar ilk olarak Amerikada, kesilecek olan ağaçları işaretlemek için kullanılmaya başlanmıştır. Bu tabancaların üretim tarihi ise yaklaşık olarak  1972 yılıdır. Paintball , Charles Gaines , Hayes Noel isimli kişilerin kendi aralarında eğlence amacıyla şakalaşmalarıyla 1970 yılının sonlarında ortaya çıkmıştır. 1980’li yıllara gelindiğinde ise, paintball artık iki kişinin tekelinden çıkarak ticari bir yapı kazanmaya başlamıştır. Bu yıllarda bu oyun için profesyonel anlamda ”Splatmaster” adı verilen boya silahları üretilmiştir. Bu silahlar Bob Gunsey tarafından sektöre  sürülmüş ve artık Paintball artık bir spor dalı olarak anılmaya başlanmıştır.

Oyunun ilk oynandığı yıllarda, oyun çok sert bir şekilde oynanmıştır. Oyuncular, vahşi doğa içerisinde hayatta kalma becerilerini sahaya yansıtarak, bütün yeteneklerini sergilemekteydi. Oyunun ana malzemeleri ise, sadece pusula ve haritaydı. Kural olarak ise oldukça net bir kural belirlenmişti. Kuralda her oyuncu bütün yeteneklerini sergiler ve sadece bir takım hayatta kalırdı.

Paintball oyununda boya kapsülleri olan ve bu kapsülleri fırlatan havalı tarzda silahlar, iki takım ve sınırları belirlenmiş bir alan vardır ve doğru strateji ve beceri tek takımın kazanmasını sağlamaktadır. Silahlar ateşlenir, boya kapsülleri fırlatılır ve rakibe temas anında kapsüller patlar ve oyuncu oyundan elenir. Temel anlamda bu spor böyle oynanmaktadır.

Oyun, ellerdeki boya kapsülü atan silahların insan zekası ve stratejisiyle birleşip, heyecanın ve korkunun sınırlarını zorlayarak oynanan bir strateji ve savaş oyunudur. Askerler hünerlerini konuşturur ve rakip takımın bayrağı ele geçirilir. Heyecan tutkunlarının vazgeçilmezi lan paintball, ortaya çıkışından itibaren dünyaya oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta ve oynandığı ülkelerde hep popüler olmaktadır. Neredeyse dünyanın her tarafına yayılmış olan bu outdoor oyunun çeşitli dünya ülkelerinde oldukça fazla kuruluşu bulunmaktadır. Bu kuruluşlar yüzlerle ifade edilebilecek kadar çoksa sayıda bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası Paintball Federasyonları, bu sporun ne denli önemli ve popüler bir spor olduğunun en açık kanıtlarından birisini teşkil etmektedir. Ve bu federasyonların sağlamış olduğu uluslararası Paintball turnuvaları, bu sporu benimsemiş olan oyunculara kendilerini gösterme fırsatı sunmaktadır.

Dünya genelinde oldukça popüler olan paintball  başlıca olarak, ABD, Fransa, İngiltere, Kanada, Almanya, Tayland, Norveç, Brezilya, İrlanda, Japonya, Güney Afrika, İtalya, Panama ve Arjantin gibi ülkelerde oynanmaktadır. Ülkemizde ise Ankara Paintball olarak , Ankara ilimizde çubuk yolu üzerinde Ankara Paintball olarak geniş arazimizde, müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bunun yanında müşterilerimiz ister paintball öncesi, isterse oyun sonrası, mangal, kahvaltı etkinlikleride yapabilir. Doğa ile iç içe olan Ankara Paintball sizlere hizmet vermekten mutlluluk duymaktadır.

Paintballda giyilen kamufulaj oldukça önemlidir. Oyundaki tüm oyuncuların yüzünde kırılmaz yapıda yüzünüzü koruyan  özel bir maske bulunur. Ankara Paintball olarak Tehlikelerin önlenmesi için bu maskenin takılması zorunludur. Eldeki tabancalar ise, gerçeğini aratmayacak şekilde birebir tasarlanmış olan gazlı hafif tabancalardır. Bu tabancalar  boya kapsülü fırlatır ve bu boyalar özel olarak üretilmektedir. Temas anında patlayan bu boyalar çevrede  kısa bir süre içerisinde kendi kendine kaybolma özelliğine sahiptir. Bunun dışında oyuncuların oyundan daha üst seviyede heyecan, korku gibi duyguları yansıtabilmek için Ankara paintball olarak gerçeği aratmayacak şekilde çevre düzenlemesi yapıldı. Örnek verecek olursak; Lastikler, duman efektileri, müzik eşliğinde esrarengiz bir hava yaratılması, kullanılmayan etkileyici evler, lastikler, barikatlar vs. kısacası olması gereken ne varsa sizler için ankara paintball bunları sizler için hazırlamış. Yine buna ek olarak yeni özel kamuflaj, maske gibi ürünlerin hijyenini dikkate alarak sizlere en üst seviyede hizmet vermektedir. Ankara ilinde en büyük paintball sahasına sahip olan ankara paintball…

27 Nisan 2018
1.186 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN