0 542 410 01 01

Sosyal Medyada Biz}

Paintball Taktikleri

Ankara Paintball Olarak Paintball Taktikleri ve Tavsiyeleri

İlk defa paintball oynamayı düşünüyorsanız  bazı paintball taktikleri ile sizin gibi  ilk defa oynayacak rakip arkadaşlarınızdan çok daha başarılı bir performans sergileyerek oyunun yıldızı olabilirsiniz? Evet adım adım temel paintball teknikleri ve oyun stratejilerimiz

* Bakmadan Atış Yapmayınız

Temel Paintball Taktikleri İlk defa paintball oynayan birçok kişi vurulacağım korkusuyla bakmadan atış yapmayı tercih etmektedir. Bu hem isabetsiz atışlar yapmanıza hem de boya toplarınızın hemen bitmesine sebebiyet verecektir.

Paintball silahı ile görüş açınız aynı hizada olmalı. Yani klasik tabirle gez göz arpacık (oyunlardaki FPS) olayını yapmalısınız. Bu pozisyonda sabit kalarak manevralarınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Deneyim ve tecrübe kazandıkça attığınızı vuracak, profesyonel bir oyuncu haline geleceksiniz. Silahınızın menzilini tespit etmeyi de unutmayın, silahını tanıyın.

* Sürekli Hareket Halinde Olun

Paintball oyununda mevziler bulunmaktadır, yani kendinizi gizleyeceğiniz objeler vardır. Bu mevzilerden birinde takılı kalıp oyun süresince oradan atış yaparsanız yeriniz öğrenilecek, eninde sonunda biri sizi avlayacaktır. Rakiplerinizi şaşırtmak ve onları gâfil avlamak için mevziler arasında hızlıca koşarak seri bir şekilde mevzi değiştirin. Başlangıçta zor gelebilir kolay bir şekilde vurulabilirsiniz ama oyuna alıştıkça bunda ustalaşacak, doğru koşularla hiç vurulmadan mevzi değiştirebileceksiniz.

* Takım Halinde Hareket Edin

Paintball takım oyunudur ve bu oyunun takım halinde oynanmasının bir nedeni vardır. Sahayı en iyi kullanan, birbiriyle en iyi iletişim kuran takım oyunu kazanacaktır. Oyun öncesinde takım arkadaşlarınız ile iş paylaşımı yapmayı unutmayın. Sahada kanatlar ve orta alan bulunmaktadır. Kanatlarda ve orta alanda farklı amaçlarla saldırı ya da savunma stratejileri gerçekleştirerek oyunun kontrolünü ele alabilirsiniz.

* Sık Sık Taktik Değiştirin

Sürekli aynı taktiği uyguladığınızda rakibiniz hazırlıklı olacaktır. Örneğin bir oyunda kanatlardan saldırıyorsanız, diğer oyunda orta alandan saldırıp kanatlardan savunma yapın.

Bir oyunda aranızdaki en hızlı takım üyesini doğrudan bayrağa gönderin ve diğer tüm takım üyelerinin onu savunmasını sağlayın.

Hep birlikte tek kanattan ya da sadece orta alandan saldırmayı bile deneyebilirsiniz.

Rakibinizi şaşırtın, sık sık taktik değiştirerek oyunu kontrol altına alın.

Bu paylaştığımız  en klasik  paintball taktikleri olsa da Youtube gibi platformlarında  profesyonel paintball oyuncularının oynadığı maçları izleyerek ileri seviyede paintball taktikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her ne kadar okumak ya da izlemek bazı konularda fikir verse de en iyi yöntem pratik yaparak uygulamak ve taktik geliştirmektir.

13 Mayıs 2018
1.275 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN